Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Михайлівсько-Рубежівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04362102) був реорганізований і увійшов до складу Ірпінської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Грип птиці

Епізоотича ситуація щодо високо патогенного грипу птиці та стан заходів щодо недопущення поширення вірусу на території району.

Доповідач: Качмар М.І. - лікар ветеринарної медицини Києво-Святошинського районного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Доповідач зазначив, що на сьогодні згідно даних МЕБ (Міжнародного епізоотичного бюро) останнім часом епізоотична ситуація щодо грипу птиці суттєво погіршилася. Так протягом 2019 року було зареєстровано 210 спалахів грипу птиці в 24 країнах. А з початку 2020 року вже зареєстровано 44 випадки у 15 країнах світу.

18 січня 2020 року зареєстровано спалах високопатогенного грипу птиці в ПП «Хутір» (с. Бугаків Немирівського району Вінницької області). Як наслідок було знищено більше 100 тис. голів птиці та введено карантин. Крім того, введена заборона на експорт м’яса птиці українського виробництва до країн - членів Європейського Союзу, а також всієї продукції птахівництва до багатьох країн світу.

В районі мається одне птахогосподарство ФГ «Органік-Ферм» де утримується майже 6 тис. голів різних видів птиць: гуска, цесарка, фазани мисливські, перепілка біла, качка Муларт, індики.

Під час недавньої перевірки даного господарства. Виявлено ряд порушень, виписано припис, вказані терміни усунення порушень, після чого буде перевірено їх виконання. В разі невиконання будуть прийняті відповідні міри впливу згідно вимог законодавства.

Решта птиці утримується в приватному секторі, приблизна кількість їх складає 40 тис. голів. Точної інформації щодо наявності птиці у приватному секторі немає. Цю роботу потрібно буде ще виконати.

У 2019 році випадки пташиного грипу не виявлено.

Епізоотична ситуація щодо профілактики африканської чуми свиней в Україні та області. Стан виконання заходів щодо профілактики АЧС в Києво-Святошинському районі.

Доповідач: Начальник Києво-Святошинської районної державної лікарні ветмедицини Давиденко В.В. - у своєму виступі зазначив, що епізоотична ситуація щодо АЧС в Україні залишається напруженою.

Доповідач повідомив, що наразі Київщина благополучна щодо АЧС, проте загроза занесення захворювання в свинарські господарства та індивідуальні господарства населення існує постійно. Так у 2019 році в області було зареєстровано два випадки АЧС свиней приватного сектору Бородянського району (с. Озера та с. Новий Корогод), які безпосередньо межують з нашим районом.   

Держпродспоживслужбою району у 2019 році здійснено 3 перевірки

наявних у районі свиногосподарст. За наслідками перевірок видано 3 приписи щодо усунення порушень ветеринарного законодавства, двох посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено штраф на загальну суму 2193,00 гривні.

Також в рамках профілактики АЧС у 2019 році працівниками Державної лікарні ветмедицини проведено 7 моніторингових досліджень патологічного матеріалу від загиблих свиней. Результат досліджень на АЧС-негативний. Крім цього спеціалістами держветустанов району розповсюджено 250 інформаційних листівок щодо профілактики АЧС, та проведено 50 бесід на дану тему.

У 2020 році співробітники Держпродспоживслужби продовжують проводити роз’яснювальну роботу щодо заходів по профілактиці африканської чуми свиней.


 

Актуальні проблеми бджільництва Києво-Святошинського району щодо профілактики отруєнь бджіл агрохімікатами. Про своєчасне інформування з боку сільськогосподарських підприємств про використання пестицидів.

Доповідач: Качмар М.І. - лікар ветеринарної медицини Києво-Святошинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

Зазначив, що до недавнього часу Україна входила в трійку найбільших експортерів меду. Зараз Україна втратила цей статус.

Головною причиною зменшення виробництва меду стало отруєння бджіл засобами захисту рослин. Це стосується зокрема порушення технологічних вимог щодо проведення обробок засобами захисту рослин та не повідомлення пасічників про проведення таких обробок, що передбачено вимогами ст. 37 Закону України «Про бджільництво».

В районі мається тільки одна пасіка в господарстві А/К «Пуща Водиця» відділення «Музичі». Даних про наявність пасік індивідуальне господарство району у Держпродспоживслужби відсутні. А ті що є не зареєстровані.

В 2020 році з метою запобігання отруєння бджіл Держпродспоживслужбою Київської області видано доручення про проведення спільних нарад з бджолярами та сільгоспвиробниками, що займаються рослинництвом, вирощуванням медоносних культур. 

Згідно закону України «Про бджільництво», бджоляри та сільгоспвиробники зобов ’язані сповіщати не пізніше ніж за три доби органи місцевого самоврядування про дату обробки, назву препарату, ступінь і термін дії токсичності даного препарату (ст.37 ЗУ «Про бджільництво»).

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Vlada.online - розробка офіційних сайтів органів державної влади і органів місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *